دسته‌بندی نشده

مهر برجسته چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مهر برجسته چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مهر برجستهاحتمالاً شما هم تا به حال مهرهای مختلفی دیده‌اید و یا حتی با آن‌ها سر و کار داشته‌اید. از قبیل مهرهای ژلاتینی ساده، انواع مهرهای اتوماتیک و… . اما یکی از انواع کاربردی مهرها، «مهر برجسته» است که به نام‌های مختلفی در بازار و در بین مردم شناخته می‌شود.

ویژگی بارز و مشخص «مهرهای برجسته» این است که در این مهرها اثری از موارد رنگی و جوهر و کارتریج نیست و این مهرها در حقیقت بدون رنگ‌اند. در مقابل اثر و نشانی که پس از استفاده از مهر برجسته بر روی کاغذ به جای می‌ماند، همان‌طور که از نام این مهر مشخص است و از آن انتظار می‌رود، به صورت برجستگی و فرو رفتگی‌هایی است که ظاهر حرفه‌ای و شکیلی را روی کاغذ ایجاد می‌کند. حتی شما برای کارهای مختلف و بسته به نیازتان می‌توانید برای اینکه نتیجه‌ی کارتان حرفه‌ای‌تر و بهتر به نظر برسد و مهرتان مشخص‌تر شود، از برچسب‌های مخصوصی که در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند؛ استفاده نمایید و قبل از زدن مهر این برچسب‌های مخصوص رنگی را روی کاغذ بچسبانید و سپس بر روی آن‌ها مهر بزنید تا مشتریان و مخاطبین شما از کار نهایی لذت دو چندانی ببرند.

مهر برجسته به چه اسامی‌ای شناخته می‌شود؟

همان‌طور که قبل‌تر نیز اشاره شد، مهرهای برجسته با نام‌ها و عناوین مختلفی در بازار شناخته می‌شوند. از جمله نام‌های پُر کاربرد و مصطلح برای این نوع مهرها، می‌توان به مواردی هم‌چون مهر نامرئی، مهر آهنی، مهر فشاری، مهر فلزی، مهر سنگی و مهر پِرِسی اشاره کرد.

مهرهای برجسته در چه مواردی استفاده می‌شوند و بیشترین کاربردشان چیست؟

معمولاً از مهرهای برجسته در موارد خاصی استفاده می‌شود که باعث اعتبار بخشیدن به کار مورد نظر خواهد شد. از جمله موارد استفاده از مهرهای برجسته می‌توان به اسناد و مدارک رسمی، برگه‌های گارانتی، برگه‌های قرارداد و… اشاره کرد.

امنیت مهرهای برجسته چگونه است؟

از آنجایی که روش ساخت مهرهای برجسته نسبت به مهرهای معمولی، دشوارتر است و دستگاه‌ها و وسایل ساخت آن نیز به سهولت در اختیار همه قرار ندارد و دسترسی به این تجهیزات ساده نیست، امنیت آن را نسبت به مهر فوری بسیار بالاتر برده و قابلیت جعل را در مهرهای برجسته به شدت پایین آورده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.